Η ΟΜΑΔΑ Γ.Σ. "ΛΟΡΔΟΣ ΒΥΡΩΝ" ΜΕΣΟΛΟΓΓΊΟΥ ΣΥΓΧΩΝΕΥΤΗΚΕ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ Α.Σ. ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ Ο ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ "ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ" ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ (http://trikoupisbc.blogspot.com/)

Κυριακή 20 Φεβρουαρίου 2011

Βαριά ήττα του Λόρδου Βύρωνα στην Πέρδικα

Τη βαρύτερη φετινή του ήττα γνώρισε ο Λόρδος Βύρων από τους Αετούς Πέρδικας με 73-51. Η ομάδα του Μεσολογγίου ταξίδεψε στη Θεσπρωτία με σημαντικές ελλείψεις.
Οι γηπεδούχοι με εύστοχα τρίποντα επέβαλαν από την αρχή το παιγνίδι τους παίρνοντας σαφές προβάδισμα στο σκορ με 23-14 στο πρώτο δεκάλεπτο. Ο Λόρδος Βύρων προσπάθησε στο δεύτερο και τρίτο δεκάλεπτο να πλησιάσει στο σκορ αλλά ήταν εμφανής η έλλειψη ψηλών με αποτέλεσμα οι παίκτες των Αετών να πετυχαίνουν εύκολους πόντους. Από την ομάδα της Πέρδικας διακρίθηκαν οι Κατσής, Κοτσαρίνης, Παππάς και Μπάμπος. Από το Μεσολόγγι ξεχώρισε ο Σιούλας, ενώ οι υπόλοιποι κατέβαλλαν φιλότιμες προσπάθειες.
Δεκάλεπτα: 23-14, 13-13,14-13, 23-11.
ΑΕΤΟΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ (Ταπραντζής): Νάνης, Κοτσαρίνης 15(3), Κατσής 19(4), Μπέζας 5(1), Μπάμπος 12, Βουζούνης 4, Τσοβίλης 9, Παππάς 9.
ΛΟΡΔΟΣ ΒΥΡΩΝ (Τσακαλίδης): Ξουργιάς 10, Μεϊντάνης 3, Σιούλας 26(3), Δαρδάνης 4, Γρατσινόπουλος 6, Δάλλας, Καπνίσης 2.